E-pilerien vaikutus menkkoihin aluksi?

Vierailija

Aloitin e-pillerien käytön ensimmäistä kertaa kuukautisteni aloituspäivänä niin kuin kuuluukin. Ongelmani onkin, että siitä on kulunut jo pari viikkoa ja menkat jatkuvat yhä edelleen. Voivatko pillerit sekoittaa elimistön toimintaa aluksi näin paljon? Kuitenkin niiden pitäisi toimia juuri päinvastoin siis vähentäen vuotoa. tuntuu, etteivät menkat ota loppuakseen lainkaan.. onko kellään mitään vastaavia kokemuksia e-pillereiden aloituksesta?

Kommentit (3)

Vierailija

Kyllähän se voi vähän sekaisin laitttaa, koska muutaman ensimmäisen liuskan aikana voi olla ns. tiputteluvuotoa, ja se on ihan normaalia. Jos vuoto on kuitenkin silti tosi runsasta jne. ni kannattais kysellä lääkäriltä tarkemmin. : )

Vierailija

selvä, kiitos vastauksesta. Kyllähän itsekin mietin tuota tiputteluvuodon mahdollisuutta. Minulla kuitenkin vuoto on välillä niukkaa ja sitten seuraavana päivänä voi olla melko runsastakin.. No, ehkäpä odottelen vielä muutaman päivän, jospa se keho tästä rauhoittuisi :)

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat