Menkat tuli e-pillereistä "läpi"?

Vierailija

Aloitin tässä Meliane -merkkiset e-pillerit ja söin kaks laattaa putkeen heti alussa ja nyt tuli menkat läpi tästä tokasta laatasta. Mahtaakohan tää kyseinen merkki olla liian matalahormoninen mulle vai mistäköhän kiikastaa?

Neuvoja & kohtalotovereita?

Kommentit (2)

Vierailija

Ite aloitin syömään vastikään saman merkkisiä pillereitä: ekan kuukauden oli tiputteluvuotoa päivittäin ja rinnat olivat todella arat. Tuntui turhauttavalta, mutta annoin lisäaikaa pillereille kuten minulle neuvottua.

Saattaa siis kestää muutaman kuukauden, kunnes tilanne kropan kanssa "normalisoituu"! Gyneni mukaan joillakin jopa 3 kk.

Ensimmäisen tyhjennysvuodon jälkeen toisen liuskan aikana molemmat em. sivuvaikutukset hävinneet ja täysin jees olo :). Ei siis kannata heti huolestua, vaikket saa toivottua tulosta!

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat