E-pillerien lopettaminen + ihotautilääkäri

Seuraa 
Liittynyt20.2.2015

Oon syöny vajaa 5v putkeen e-pillereitä. Ennen alottamista oli jonkun verran finnejä ja iho ollut pillereiden ansiosta "täydellinen". Lopetin pillerit n. 4 kuukautta sitten mielialan vaihteluiden takii ja sitten alkoi tulla samalla tavalla finnejä kuin ennen pillereitä, ei edelleenkää pahaa aknea mutta itseä haittas niin paljon että alotin pillerit uudelleen. Nyt taas muutamassa viikossa tullu tasanen iho.

Haluisin kuitenkin jossain vaiheessa lopettaa pillerit ilman että ehtis tulla sitä finnien puskemisvaihetta. Kysymys kuuluukin että jos menen heti pillereiden lopettamisen aikaan ihotautilääkärin juttusille niin voiko hän määrätä mulle jotain lääkkeitä/voiteita vaikka mulla olisi sillon hyvä iho? Vai joudunko odottamaan että iho kukkii ja mennä sitten vasta? Olen aivan varma että finnejä alkaa puskea kun lopetan pillerit. Onko kellään kokemuksia vastaavasta??

Kommentit (0)

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat