E-pillereistä finnejä tai aknea. Kokemuksia?

Vierailija

Onko kenellekään kokemuksia, että kun on aloittanut e-pillerit on alkanut naama kukkimaan. Kuinka pahasti? Menikö ohi ja milloin? Vai jouduitko lopettamaan pillerit, menikö naama tosi pahaksi? Tosi epätoivonen olo. Käytin yazz pillereitä 2 vuotta sitten, ne oli täydelliset. Naama pysy hyvänä ja kaikki, mut oli menkat koko 8 kk ajan. Viimeksi käytin mercilon merkkisiä e-pillereitä. Kuukaus meni hyvin, kun alkoi poskille tulemaan punaisia ''horminäppyjä'' eikä helpottanut vaikka söin niitä 3kk. Ja muitakin tyhmiä oireita oli. Nyt sitten aloitin 1 kk sitten microgynon merkkiset e-pillerit. Ensin tuli leukaan kauhee finnirykelmä, joka lähti pois. Sitten tuli otsaan finnejä. Nyt ne on sieltäkin helpottanut, mut leukaan on taas tullut finnejä ja yks iso finni. Plus muualla naamassa on häiritsevästi. Helpottaako tuo vai paheneeko se?! Onko kokemuksia samasta? Voiko olla mahdollista, et kroppa tottuisi näihin pillereihin? Ärsyttävää. Mietin jo et pitäiskö mahdollisesti ottaa yazz pillerit takaisin ja katsoa tuleeko mulle enään semmosta tiputtelu vuotoa. Voisko tämmöset asiat muuttua? Noita e-pillereitä ei sais kyllä vaihdella kokoajan, mut ei oo kivaa jos tuleeki joku paha akne.

Kommentit (0)

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat