e-pillerit ja tiputteluvuoto

Vierailija

Olen syönyt Gestinyl merkkisiä pillereitä pian vuoden ajan ja aina (gynen ohjeiden mukaan) kaksi levyä putkeen. Nyt ensimmäistä kertaa 2. levyn aloittamisen jälkeen tiputteluvuotoa, tummanruskeaa ja vähäistä. Toisinaan myös pientä kipua lantion alueella.

Ihmetyttää kun tähän asti kaikki sujunut hyvin, ei minkäänlaisia ongelmia vuotojen kanssa alussa tai milloinkaan. Aikomukseni oli vaihtaa pillerit enivei seuraavan laatan jälkeen joten gyneen olen pian yhteydessä. Sitä ennen tahtoisin kuulla josko jollain olisi kokemuksia vastaavasta?

Kommentit (3)

Vierailija
Vierailija

Olen syönyt Gestinyl merkkisiä pillereitä pian vuoden ajan ja aina (gynen ohjeiden mukaan) kaksi levyä putkeen. Nyt ensimmäistä kertaa 2. levyn aloittamisen jälkeen tiputteluvuotoa, tummanruskeaa ja vähäistä. Toisinaan myös pientä kipua lantion alueella.

Ihmetyttää kun tähän asti kaikki sujunut hyvin, ei minkäänlaisia ongelmia vuotojen kanssa alussa tai milloinkaan. Aikomukseni oli vaihtaa pillerit enivei seuraavan laatan jälkeen joten gyneen olen pian yhteydessä. Sitä ennen tahtoisin kuulla josko jollain olisi kokemuksia vastaavasta?

Ite oon syönyt Mercilon merkkisiä pillereitä vajaa puoli vuotta ja nyt söin ekaa kertaa 2 liuskaa putkeen ja mulla alko kans noit tiputteluvuotoja siin liuskan lopus:o sit liuskan loputtua menkat alko tavallaan uudestaan ja vuoto runsaampaa.Itteäki mietityttän onko ihan normaalii toi et vuotoi sinä aikan ku syö pillereit:s Mut mietin et johtuu just siit ku söi ekaa kertaa 2 putkee eikä keho oo tottunu viel.

Vierailija

Mulle gyne sanoi että kun syö 2 putkeen, ekoilla kerroilla on mahdollista että toisen liuskan alussa vähän tiputtelee. Jos näin jatkossakin, jossain häikkää tai pillerit ei sovi. Eli mä luulen että johtuu vaan siitä, ettei keho ole tottunut tai jotain :)

Vierailija
Vierailija
Vierailija

Olen syönyt Gestinyl merkkisiä pillereitä pian vuoden ajan ja aina (gynen ohjeiden mukaan) kaksi levyä putkeen. Nyt ensimmäistä kertaa 2. levyn aloittamisen jälkeen tiputteluvuotoa, tummanruskeaa ja vähäistä. Toisinaan myös pientä kipua lantion alueella.

Ihmetyttää kun tähän asti kaikki sujunut hyvin, ei minkäänlaisia ongelmia vuotojen kanssa alussa tai milloinkaan. Aikomukseni oli vaihtaa pillerit enivei seuraavan laatan jälkeen joten gyneen olen pian yhteydessä. Sitä ennen tahtoisin kuulla josko jollain olisi kokemuksia vastaavasta?

Ite oon syönyt Mercilon merkkisiä pillereitä vajaa puoli vuotta ja nyt söin ekaa kertaa 2 liuskaa putkeen ja mulla alko kans noit tiputteluvuotoja siin liuskan lopus:o sit liuskan loputtua menkat alko tavallaan uudestaan ja vuoto runsaampaa.Itteäki mietityttän onko ihan normaalii toi et vuotoi sinä aikan ku syö pillereit:s Mut mietin et johtuu just siit ku söi ekaa kertaa 2 putkee eikä keho oo tottunu viel.

Itellä kans mercilonit, nyt jotain ööp vuoden syöny aina 2 levyä putkeen, eikä ekan 2levyäputkeen-kauden aikana ollut mitään häikkää. ainoastaan ku söin kolmannen nii sillon sitä tiputtelua oli.

 

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat