Minpillereiden lopetuksen jälkeen hel*etti irti.

Järkyttynytt

Tilanne siis tämä. Söin kolme liuskaa cerazette minipillereitä, jonka jälkeen vaihdoin halvempaan vastaavaan (desostgel strada). Tätä söin yhtä pilleriä vajaan yhden liuskan jonka jälkeen lopetin, koska olin vuotanut niukasti päivittäin koko tämän neljän liuskan ajan. Koko tänä aikana oli ehkä kolme vuodotonta päivää.
Lopetin pillerit viime viikon lauantaina (nyt tiistai). Sunnuntaina oli vielä niukkaa vuotoa, kunnes maanantaina alkoi helvetilliset kuukautiskivut ja illalla aloin vuotaa kuin hanasta ois valutettu.
Yöllä heräsin kaksi kertaa lakanoissa oleviin verilammikoihin koska tamppoonin imut ei kestänyt. Nyt päivällä tänään olen sen vaihtanut viisi kertaa ja vuodan edelleen aivan kirkkaan punaista juoksevaa verta ....
Että kysymys kuuluu mitäs hittoa tämä tarkoittaa?? :o Lääkäriin? Tilaanko ambulanssin? Amputoinko alavartalon?

Kommentit (1)

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat