Ruskea vuoto

Vierailija

Joo elikkäs alotin pillerit melkein 2 viikkoa sitten. Menkat kesti sen 4 päivää ja sen jälkeen on ollut vähäistä ruskeaa vuotoa. Seksiä harrastaessa verta tulee samalla tavalla kuin normaalisti kuukautisten aikana ja verta tulee sen seksin ajan. Seksi ei koske eikä mitään mutta ahistaa tuo ruskea vuoto ja seksin aikainen veri.. Oisko teillä mitää neuvoja et mikä vaivais tai sais loppumaan tuon vuodon? Kiitos jo etukäteen vastaajille! :)

Kommentit (1)

Vierailija

Ruskea, vähäinen vuoto menkkojen lopussa/niiden jälkeen on ihan normaalia. Ja kun olet aloittanut pillerit vasta vähän aikaa sitten, syynä noihin ongelmiin voi olla, ettei kroppasi ole vielä täysin tottunut uuteen hormonitasapainoon. Tuo seksin aikainen vuoto, tuleeko sitä siis silloinkin kun sinulla ei ole menkat? Tuollaisesta ei ole kokemusta, mutta neuvoisin menemään ehkäisyneuvontaan juttelemaan noista asioista ja miettimään, olisiko ehkä joku toinen pillerimerkki parempi..

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat