turvoksissa ?

Vierailija

olen syönyt nyt puolisen vuotta pillereitä ja olo on välillä todella turvonnut! liikun ja syön normaalisti, välillä kyllä syön liian usein epäterveellisesti.
olen kuvitellut että tämä johtuu pillereistä ja miettinyt että jos vaihtaisin merkkiä häviäisikö turvotus ja liika neste kehosta.
vai pitäisikö lopettaa pillereiden syönti kokonaan !?
olen vakituisessa parisuhteessa niin ei kortsun käyttö oikein houkuttele..

olisiko vinkkejä mitä tehdä :) kiitti etukäteen!

Kommentit (2)

Vierailija

Olet välillä turvonut ja välillä syöt epäterveellisesti, ja syöt samalla pillereitä.. hmm, jos söisit harvemmin epäterveellisesti ja vähemmän kerralla? auttaisiko tämä?:)

Vierailija

Itsellä turvotukseen auttoi ruokavalion muutos. Vältän hiilareita ja olen jättäny ruokavaliostani pois, vaaleen leivän, perunan, riisin, pastan, karkit, sipsit, limpparin... Heti tuli paljon parempi ja kevyempi olo. Suosittelen! :) mutta menkkojen aikana turvottaa aina mut seän on ihan normaalia.

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat