normaalia?

Vierailija

Onko normaalia että kun alottaa syömään e-pillereitä niin heti toisena päivänä kun olen harrastanut seksiä niin loppuu menkat ja sitten seuraavana päivänä jatkuu todella runsaina ? ja mahassani tuntuu koko ajan oudolta ja sattuu mahaan.

Kommentit (4)

Vierailija

E-pillerit on kuitenkin aika vahvoja lääkkeitä, kyllä keholla kestää jonkun aikaa tottua niihin ja silloin voi tulla kaikenlaista oireilua. Uskoisin, että toi on ihan normaalia ja menee pian ohi, jos oot kerran ihan vasta aloittanu.

Vierailija

eikös niitä pidä syödä viikko ennen kuin ehkäisyteho alkaa vaikuttaa, näin minulle ainkin sanottiin, kun ne aloitin 4vuotta sitten

Yohanna1
Seuraa 
Liittynyt30.11.2010

Sillon kun itse käytin yhdistelmä pillereita, niin kyllä välillä tuli "tyhjennysvuoto" (menkat) millon sattui, välillä kesti pari päivää ja muutaman päivän päästä taas sama juttu.. jos toi mahakipu jatkuu niin sitten kannattaa jo mennä lääkääriin, ei luulis epillereitten aiheuttavan tommosta? niitten tarkotushan on vähentää kuukautiskipuja....:)

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat